OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

JOŽKO

Moje úspechy

                      Rok 2005...
Keď som mal 10 mesiacov začal som cvičiť VOJTOVOU METÓDOU.
Navštevoval som TETIS - v Dunajskej Lužnej. Lepšie som si držal hlavičku,
začal som sa usmievať a vnímať okolie. Bol som spokojný a šťastný.
Akurát s tým jedením to bolo horšie. Stravu mi museli riediť vodou a aj po dlhej snahe, že mi to v brušku ostane nakoniec som to vyvrátil (asi 3-4 krát denne). Stávalo sa mi to aj pri cvičení...

              Rok 2006...
Keď som mal 21 mesiacov skoro 2 roky prvý krát som sa pretočil z chrbta na brucho (august 2006). Dlho ma to rodičia učili a konečne sa to podarilo.
Rád som s Lenkou, keď sa so mnou rozpráva a podáva mi hrkálky.
Už si ju viem udržať v ľavej ruke. Pravú ruku mám v pästi. Ako dvoj ročný som sa začal plaziť (december 2006). Plazil som sa len v jednej izbe.
Dlho mi to netrvalo a ja som zistil, že sa dá prejsť cez prah, tak som preplazil celý náš byt...

              Rok 2007...
Ako 2 a pol ročný som sa dal na kolená (júl 2007). Začal som rozprávať ľahké slová (tata, baba, kde, jej...). Už som si vedel udržať flašku s čajom a sám som pil. Aj jedenie sa zlepšilo mám síce mixovanú stravu, ale už mi ju nemusia riediť. Prestal som už aj vracať a môžem lepšie a viac cvičiť.
Ako 3 ročný sa posúvam po kolenách, obe nohy dávam naraz ako (malý zajko). Začal som chodiť na Akupunktúru do Ba. Viem povedať celú ABECEDU. Naučil som sa viacej slov a snažím sa ich aj spájať
(mama kde, daj čaj, tata hopa...).

              Rok 2008...

Ako 3,5 ročný som začal viacej rozprávať viem povedať keď som smädný, keď sa buchnem, aby mi to niekto pofúkal a veľa nových slov... ano, koník, jojko, biba, barča,  milka, žiža-svetlo ale aj slnko, nene-nie, cvičiť,  pusa, tata kde si, tu si...snažím sa zopakovať vetu. Keď vidím jedlo tak si ho vypýtam a snažím sa kusať. Naučil som sa piť cez slamku. Od septembra chodím do DSS- Život spolu  www.rca-za.sk Veľmi sa mi tam páči a učím sa tam nové veci. Zlepšila sa mi aj pravá ruka. Viem si už aj sám sadnúť. Od októbra  opakujem všetky slová. Niektoré poviem pekne čisto, ale niektoré mi ešte nejdu, stále sa snažím...

              Rok 2009...
Ako 4 ročný som viacej ukecaný. Prvý krát sa mi podarilo zjesť syrokrém s chlebom (január). Rád sa hrám s pokladňou a veľmi rád listujem knižky alebo časopisy. Rozoznám studené, teplé. Pekne poviem mama Erika a viem aj šepkať. Čistím si sám zúbky (apríl). Stále sa zdokonaľujem v reči pri zábavnom programe 5-ti proti 5-tim. Všetko opakujem a komentujem.
Keď sa prebudím tak pekne pozdravím dobré ránko. A keď stretnem niekoho vonku pozdravím dobrý deň (júl). Naučil som sa aj zaželať dobrú chuť (august).
 
             Rok 2010...
Ako 5 ročný som sa naučil trošku spievať Medveďku daj labku, Prší, prší a s Lenkou Kolo, kolo mlynské. Viem sám napočítať do 10. Cez celý deň mám už slipy, ale ešte sa nepýtam (sem-tam sa mi stane nehoda). Viem si otvoriť všetky dvere pokolenačky. Viacej spievam a rozprávam, viem už ísť na trojkolke, zlepšila sa pravá ruka, rozoznávam oblečenie, ktoré mi obliekajú. (marec 2010). Učím sa žuť, začal som kukuričnými chrumkami a teraz viem jesť už aj ryžu, popučené jedlo, bebe brumíka (máj 2010). V nemocnoci som sa naučil jesť chlebík alebo rohlík s maslom, sám si dávam do úst (december 2010)
 
             Rok 2011...
Ako 6 ročný som sa naučil lepšie žuť na jednej strane, požujem celozrnný
chlieb, zemiaky, rizoto so zeleninou, banán, tvrdé syry, koláče. Mäso len trožku hlavne hydinové. Naučil som sa posúvať na vozíku jednou rukou, ale treba na mňa dávať pozor, lebo ešte si neuvedomujem čo sa môže stať, aby som sa neprevrátil (júl 2011).
 
             Rok 2012...
Ako 7 ročný som mal operáciu šliach pod kolenami, uvolnili sa pekne, ale musel som cvičiť, aby som sa dostal opäť na kolienká a štvornožil som. Nastúpil som do 1 predprípravného ročníka ZŠ-RCA (2hod. denne) a začal som sa učiť. Pani učiteľka (Veronika) ma spoznávala a vedela ako na mňa. Naučil som sa viacej sústrediť.
 
             Rok 2013...
Ako 8 ročný chodím do 1 ročníka ZŠ-RCA (2hod. denne) a učím sa rád, rád chodím do školy, viem sa naučiť krátku básničku alebo pesničku. V škole som odplienkovaný. Koncom roka som podstúpil operáciu kotníka pravej nohy, ale pomohlo mi to, že som trpezlivejší.
 
              Rok 2014...
Ako 9 ročný chodím do 2 ročníka ZŠ-RCA (4hod. denne). Koncom roka som podstúpil operáciu kotníka ľavej nohy. Viacej rozprávam a opakujem všetko čo počujem, hlavne z TV. Púšťam si sám na tablete pesničky a viem hrať už aj ľahšie hry.
 
 
              Rok 2015...
Ako 10 ročný chodím do 3 ročníka ZŠ-RCA (4hod. denne). Aj napriek vymeškávaniu zo školy pre časté rehabilitácie som sa niečo naučil. Hlavne dokážem svojich rodičov prekvapiť svojimi hláškami a dopĺňaním slov. Veľa počúvam rozprávky a z tých mám slovnú zásobu, ale počúvam aj správy alebo relácie z TV a viem aj pobaviť svojimi hláškami. Už aj rodičia ma upozorňujú ale ja si stále po svojom
 
              Rok 2016...
Ako 11 ročný chodím do 4 ročníka ZŠ-RCA (4hod. denne). Stále rehabilitujem a chodím na liečenia, ktoré mi stabilizujú môj zdravotný stav. V apríli mi prestal fungovať shunt, tak som musel podstúpiť operáciu celej výmeny shuntu. Moje poďakovanie patrí všetkým lekárom, ktorý mi vtedy pomohli a zas môžem fungovať ako predtým.